Tiistaikilpailut ja torstaitreenit jatkuvat

Lightning SM-kisat 5.-7.8.2022

Tuusulan taiteiden yönä purret vesille 12.8.2022

Harrastemessut Järvenpään Rantapuistossa 20.8.2022

Uutta Tuusulanjärvellä

Tiistaikilpailut ja torstaitreenit jatkuvat

Tiistaikilpaulut ja torstaintreenit jatkuvat normaalisti elokuussa. Seuraa whatsapp-ryhmiä saadaksesi tarkemmin tietoa.

Lightning SM-kisat

5.-7.8.2022 katso tarkemmin: https://manage2sail.com/fi-FI/event/M100#!/ ja

https://www.lightning.fi/fd2/index.php/8-uutiset/213-sm-on-merenkaevijoeiden-100-vuotis-juhlaregatta 

Seuran mestaruuskisat 16.-17.8.2022

16.-17.8.2022 TP:n Mestaruuskisat jossa yhteensä neljä lähtöä, kaksi lähtöä tiistaina ja kaksi keskiviikkona. Ensimmäinen lähtö molempina päivinä klo 1830 ja toinen heti perään. Torstai on varapäivä. Katso tarkemmin: https://www.tpsail.net/tp/index.php/kalenteri 

Tuusulan taiteiden yönä purret vesille

Vapaamuotoinen  taiteiden yön purjehdus pe 12.8. valaistuilla veneillä. Purjehdusta omaksi ja katselijoiden iloksi alkuillasta myöhäisiltaan.  

Harrastemessut Järvenpään Rantapuistossa

Rakennamme purjehduksen toimintapisteen harrastemessuille la 20.8. klo 11.00 - 16.00.  Optisimulaattori tai näyttävä esittelyvene kuivalle maalle, tietoa TP:n sääasemasta ja muuta rekvisiittaa. Juniorit ja varttuneemmat purjehtijat ovat tervetulleita ideoimaan ja toteuttamaan TP:n toimintapistettä!

Uutta Tuusulanjärvellä

Purjerannan edustalle ankkuroidun saunalautan yrittäjät ovat kertoneet seuran hallituksen edustajille toiminnastaan samoin kuin Purjerannasta vesille lasketun terassilautan yrittäjät.  Uudet toimijat avaavat yhteistyömahdollisuuksia seurallemme.